Dombud - najlepszy deweloper w Katowicach Deweloper godny zaufania
Dombud S.A.

Poradnik

Czy własne ogrzewanie gazowe w nowym mieszkaniu w Katowicach jest opłacalne?

Szacuje się, że nawet 70% rocznych kosztów utrzymania nieruchomości stanowią koszty jej ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej.
Własna instalacja gazowa to wbrew pozorom niedrogi, bezpieczny i bardzo wygodny sposób ogrzewania nowych mieszkań. Do wielu nowych osiedli w Katowicach doprowadzony jest już gaz ziemny. Gaz jest tańszy od energii elektrycznej, a nowoczesne kotły gazowe są praktycznie bezobsługowe i estetycznie wykonane. Co więcej, gaz można wykorzystać również do podgrzewania wody.
Kluczowe znaczenie dla ekonomii i efektywności ogrzewania mieszkania gazem mają przede wszystkim:
  • odpowiednio dobrana moc kotła
  • właściwa temperatura na kotle
  • umiejętne sterowanie urządzeniem
Zakup mieszkania z instalacją gazową może zatem istotnie przyczynić się nie tylko do obniżenia kosztów ogrzewania, ale także do zwiększenia komfortu codziennego życia. Ostateczne koszty ogrzewania zależą jednak od indywidualnego zapotrzebowania oraz wielu innych czynników.
Aktualne ceny gazu można sprawdzić w porównywarkach internetowych, np.: www.enerad.pl/porownywarka-kalkulator-cen-gazu/. Taryfy dostawcy PGNiG są dostępne tutaj: http://www.pgnig.pl/dla-domu/taryfa. Warto wiedzieć, że dostawcę gazu można łatwo zmienić - podobnie, jak dostawcę prądu.

 

Zobacz szczegóły

Zobacz szczegóły