Dombud - najlepszy deweloper w Katowicach Deweloper godny zaufania
Dombud S.A.

Poradnik

Jak uzyskać kredyt na zakup mieszkania w Katowicach?

Zakup nowego mieszkania w Katowicach to spory wydatek, dlatego własne M najczęściej wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Aby jednak go otrzymać, należy wykazać się zdolnością kredytową.
Zdolność kredytowa w praktyce oznacza, że kredytobiorca jest w stanie spłacać zobowiązanie zgodnie z umową, a po spłaceniu rat wystarczy mu środków na utrzymanie (aktualnie jest to ok. 800 zł na osobę w gospodarstwie domowym). Każdy bank ma inne wymagania i w odmienny sposób oblicza zdolność kredytową. Najważniejsze są dochody, aktualnie spłacane zobowiązania, nienaganna historia kredytowa oraz liczba osób na utrzymaniu. Aby kupić mieszkanie na kredyt, potrzebne jest także dysponowanie pieniędzmi na wpłatę własną, wpłatę zadatku oraz pokrycie opłat okołotransakcyjnych, m.in. takich jak koszty zawarcia aktu notarialnego.
Procedura przyznania kredytu mieszkaniowego rozpoczyna się od złożenia wniosku o kredyt i oczekiwania na decyzję. Zamiast czasochłonnego sprawdzania ofert różnych banków, można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Usługę doradztwa i wsparcie w otrzymaniu kredytu hipotecznego oferują również deweloperzy prowadzący sprzedaż mieszkań.

Zobacz szczegóły

Zobacz szczegóły