Dombud - najlepszy deweloper w Katowicach Deweloper godny zaufania
Dombud S.A.

Poradnik

Mieszkanie w Katowicach wykończone pod klucz – czy warto?

Nawet co 5. osoba, kupująca nowe mieszkanie w Katowicach, decyduje się na standard „pod klucz”. Wykończenie „pod klucz” jest jednym z dwóch podstawowych standardów (obok stanu deweloperskiego), w jakich przekazywane są nabywcom mieszkania z rynku pierwotnego. „Pod klucz” oznacza, że za dodatkową opłatą deweloper położy gładzie, pomaluje ściany i sufity, wykona podłogi , wykończy i wyposaży łazienkę w ceramikę, zamontuje drzwi wewnętrze i wdroży inne, indywidualnie uzgodnione elementy wyposażenia. W efekcie, nabywca może wprowadzić się do mieszkania natychmiast po ukończeniu prac.
Ostateczne koszty usługi zależą od potrzeb klienta. Deweloperzy na ogół oferują zróżnicowane cenowo pakiety z projektem architekta wnętrz w cenie i rozliczeniem za m2. Im wyższy standard wykończenia, tym wyższa cena.

Mieszkanie „pod klucz” to nie tylko oszczędność czasu, ale najczęściej również pieniędzy. Rozwiązanie umożliwia wzięcie jednego kredytu hipotecznego na kupno mieszkania i jego wykończenie oraz niweluje ryzyko zakupów w nadmiarze i przepłacenia za towar. Opcja „pod klucz” jest szczególnie popularna wśród nabywców nieruchomości pod wynajem w Katowicach.  

Zobacz szczegóły

Zobacz szczegóły