Dombud - najlepszy deweloper w Katowicach Deweloper godny zaufania
Dombud S.A.

Poradnik

Czy warto kupić nowe mieszkanie w Katowicach od dewelopera?

Kupno nowego mieszkania w Katowicach niesie za sobą wiele korzyści:
  • Stan deweloperski umożliwia urządzenie lokalu według indywidualnych potrzeb – zarówno pod względem rozplanowania pomieszczeń, jak również doboru materiałów, wyposażenia i dodatków. Deweloperzy w Katowicach bardzo często oferują pakiety wykończenia wnętrz „pod klucz”. Dzięki temu, nabywca wprowadza się do kompleksowo urządzonego mieszkania. Ponadto w mieszkaniach z rynku pierwotnego można wdrożyć szereg nowoczesnych rozwiązań, pozwalających znacząco obniżyć m.in. koszty ogrzewania.
  • Deweloper w Katowicach może zaproponować unikalny rabat na zakup mieszkania lub specjalny bonus (np. miejsce parkingowe gratis). Cenę dodatkowo można negocjować, a wybrane, nowe mieszkania od dewelopera są dostępne w ramach rządowych programów (np. Mieszkanie dla Młodych).
  • Nowe osiedla w Katowicach powstają w coraz atrakcyjniejszych lokalizacjach – na obrzeżach lub w centrum miasta, w zielonych okolicach, blisko kluczowych w codziennym życiu lokali i placówek. Zapewniają mieszkańcom dostęp do licznych udogodnień – windy, podziemnego parkingu, placu zabaw czy prywatnego ogródka, czego brakuje na wielu starszych osiedlach. Realizowane inwestycje przewidują bardzo zróżnicowaną ofertę mieszkań – kawalerek, lokali 2- i 3-pokojowych oraz przestronnych apartamentów. Szukając nowego „M” w Katowicach, klient ma w czym wybierać.
  • Kupując nowe mieszkanie od dewelopera, unika się podatku od czynności cywilno-prawnych (cena płacona deweloperowi zawiera już podatek VAT) oraz prowizji dla pośrednika nieruchomości. Nie trzeba się również obawiać o wątpliwy stan prawny nieruchomości czy wady ukryte – w przeciwieństwie do wielu mieszkań z rynku wtórnego.
  • Zakup nowego mieszkania w Katowicach to inwestycja. Lokal można wynająć lub sprzedać, np. po samodzielnym wykończeniu. 

 

Zobacz szczegóły

Zobacz szczegóły